Personale

Klasselærere

Klasse Navn Telefon E-mail adresse
0. Helle Märcher  31576061 hellemarcher@gmail.com
1. Lilian Dohn 35146770 lilian.dohn@dohndata.dk
2. Emily Cook 60220870 captaincook@live.dk
3.  Karen Marie Juel 41431812 karenmarie@yrsavej7.dk
4. Lilian Dohn   35146770 lilian.dohn@dohndata.dk
5. Dennis Greve Christensen  24244859  grevenudafluften@hotmail.dk
6. Anna Lawaetz 35370116 anna@kildeskolen.dk
7. Zishan Ali 53542101 zishan.kildeskolen@gmail.com
8. Hanne Ginge Nielsen  32973007 hanneginge@hotmail.com
9. Maria Märcher 61263631 marimse@gmail.com
10. Anne-Mette Rix  23282369 annemette.kildeskolen@gmail.com 

Faglærere

Navn   Telefon E-mail adresse
Rikke Pedersen Dansk   27594630 rikkepedersen1975@gmail.com
Anne Marie Freefield, Nat/tek, religion, billedkunst   71592939 annemariemarcus.spooner@gmail.com
Christine Astrupgaard,Musik, P-fag   25331247 christineast@yahoo.dk
Mikkel Axtoft Munk Petersen, Idræt   28293555 axtoft@gmail.com
Lisbeth Dubiel, Matematik   40624196 lisbeth.dubiel@yahoo.dk
Karen Skov, Special   61790618 Ingen
Heidi Brandt, Nat/tek, naturvidenskab   20773800 til@heidibrandt.dk

Andre lærere

Støttelærer Nayla Iqbal, telefon: 38116432, mail: nylaiqbal72@yahoo.com

Skoleassistent Elisa Jensen, telefon: 29924216, mail: thetaej@yahoo.dk

Skoleledelse

Skoleleder:

Niels Bergstedt, telefon: 38790140, mail: niels@kildeskolen.dk

Viceskoleleder:

Anna Lawaetz, telefon 38790140, mail: anna@kildeskolen.dk

Indsamling af mail-adresser

Lisbeth Dubiel, mail: netkom@kildeskolen.dk

SFO-leder

Anne Marie Freefield, telefon: 38796140 

SFO-medhjælper Sand Jensen, telefon: 25627929, mail: sands@live.dk

Klub-leder

Søren Iversen, telefon: 41132588

Skolesekretær

Karna Jensen, telefon: 38790140, mail: info@kildeskolen.dk

Lærerværelse

38797140

SFO/Klub

38796140

Pedel

Jerzy Ochocinski, mail: pedel@kildeskolen.dk

Uddannelsesvejleder

Katja Schertiger, telefon 24201528, mail he5n@buf.kk.dk 

Kontortid endnu ikke aftalt

Sundhedsplejerske

Christina Rud, telefon 60378374, mail chriha@buf.kk.dk 

Fast mødedag er fredage 8-13 

Telefontid og åben konsultation er fredage 8-9 

Skoletandpleje

(Vesterbro Ny Skole), 36148141

Skolelæge

Sundhedsplejersken varetager lægens aktiviteter i forbindelse med indskoling og udskoling.